Linky a odkazy


FCI

“International Colombophile Federation” - FCI je neziskova organizacia, zdruzujuca Narodne federacie chovatelov postovych holubov. Sidlo organizacie je v meste CUGY, Svajciarsko, generalny sekretariat sidli v meste Halle, Belgicko.

SZCHPH

Slovensky zvaz chovatelov postovych holubov je záujmová organizácia, ktorá zastrešuje chovateľov a sympatizantov poštových holubov na Slovensku. Sidlo organizacie je v meste Nitra.

SHMÚ

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) je špecializovaná organizácia vykonávajúca hydrologickú a meteorologickú službu na národnej aj medzinárodnej úrovni. Sprostredkuje hydrologické a meteorologické predpovede a výstrahy, analýzy počasia, história počasia, emisie, kvalita ovzdušia.

CSMCHPH

Cesko-Moravsky zvaz chovatelov postovych holubov je záujmová organizácia, ktorá zastrešuje chovateľov a sympatizantov poštových holubov v Ceskej Republike a na Morave. Sidlo organizacie je v meste Brno.

Agrolens

Spoločnosť AGROLENS, zalozena v roku 1993, patri medzi Slovenskych producentov polnohospodarskych komodit. Hospodári na ornej pôde vo výmere 1500 ha. Celú výmeru má pod závlahou. Patri aj medzi poprednych vyrobcov krmnych zmesi pre postove holuby.

Pigeon Vitality

Pigeon Vitality je Norska spolocnost, ktora ponuka spickove pripravky, ktore su zalozene na baze prirodnych latok, pre postove holuby. Vyhradnym distributorom pre SR a CR je Ekofarmar - chov. potreby. TS Mocenok taktiez pouziva tieto pripravky, ktore su vhodne nielen pre chovne holuby, ale predovsetkym pre zavodne holuby.

EPBL - chovna stanica

chovna stanica postovych holubov z Holandska, ktora sa z vacsej casti presunula v roku 2013 do SR, aby odchovavala kvalitne mladata pre chovatelov na Slovensku, v Ceskej Republike, Madarsku, Polsku a Rakusku. Urcita cast odchovu je urcena pre chovatelov v niektorych dalsich krajinach.

EC Group Slovakia

Spoločnosť EC - Group Slovakia s.r.o., je prepravna spolocnost, ktora sa zaobera prepravou tovarov po celom svete. Zahrna kamionovu dopravu, dopravu drobnych zasielok, namornu kontajnerovu dopravu, letecku a zaleznicnu dopravu. Okrem dopravy, ponuka aj colne a spedicne sluzby.

Ekofarmar - chov. potreby

Ekofarmar - chovatelske potreby je obchodna zlozka Pro Trade Holding s.r.o., ktora sa zaobera predajom vybranych a v praxi odskusanych chovatelskych potrieb a pripravkov predovsetkym pre postove holuby. V blizkej buducnosti bude spusteny internetovy obchod pre jednoduchsie objednavanie a zrychlenie sluzieb pre chovatelov.

Obec Mocenok

Prvá písomná zmienka o obci sa nachádza v Zoborskej listine z roku 1113, ktorá je opatrená pečaťou kráľa Kolomana. Dnes ide o veľmi vzácnu pamiatku, písanú na koži, ktorá je na mnohých miestach, najmä v záhyboch poškodená. Názov obce zapísaný v tvare Mussenic je zreteľne čitateľný.

Creative Indie

Creative Indie - Hlavnym protagonistom tejto spolocnosti je Tomas Haverlik. Cinnost spolocnosti sa orientuje na profesionalnu fotografiu (priemyselnu a umelecku), graficky dizajn, tvorba webovych aplikacii a stranok, postprodukciou profesionalnych aplikacii, profesionalnych video a audio prezentacii, ako aj dizajnom propagacnych materialov.

Europack a.s.

Europack a.s. - Jeden z najvacsich vyrobcov v obalovom priemysle na svete. Spolocnost bola zalozena v roku 1992 a dnes patri medzi najvacsich dodavatelov obalov na vajicka vo viac, ako 80 krajinach sveta. Vyroba sa v poslednych rokoch orientuje predovsetkym na pouzivanie recyklovanych materialov (R-PET). Sidlo spolocnosti je v Dunajskej Strede.